Zvyšuje post-covidovou péči doma

m přibližně 40% až 60% návštěv týmů programu lepší doma, které vykonávají domácí péči v jednotném zdravotním systému (sus), souvisí s post-covid 19. Odhad je založen na průzkumu s týmy z programu a byl citován včera (8) Generální Koordinátor domácí péče Ministerstva Zdravotnictví, Mariana Borges, v případě, že slaví 10 let nejlepší doma. Program slouží pacientům všech věkových skupin s pohybovými obtížemi a akutními, akutními nebo komplexními chronickými zdravotními stavy.

Mariana Borgesová upozornila, že pacienti s následky cévní mozkové příhody představují většinu péče za poslední dva roky, ale pandemie se již objevuje mezi nejčastějšími problémy. „Covid je už na třetím místě. To je onemocnění, které nikdy se objevil a již rovnou na třetí místo péče“, „řekl koordinátor, a dodává, že“ součástí péče provádí jako chřipka může být ve skutečnosti covid-19″.

Ministr zdravotnictví Marcelo Queiroga se zúčastnil ceremoniálu, který se konal v Institutu Fernandes Figueiras v Rio de Janeiru. Kromě poskytování solidaritu rodinám těch, kteří ztratili své blízké, aby covid-19, Queiroga zdůraznila odhodlání pomoci těm, kteří přežili nemoc a žít s následky. „Máme oddělené lidi a tito lidé potřebují péči a tato péče může být doma,“ řekl.

Ministr oznámil, že bude zveřejněno nařízení umožňující vstup více 116 týmů do programu, který má dnes 11,7 tisíc profesionálů a více než 1,6 tisíc týmů. V roce 2021 bylo do programu investováno 540 milionů R. „O důležitosti jednotného zdravotního systému už nikdo nepochybuje,“ řekl Queiroga.

Výhoda
Při předkládání údajů a historie programu a jeho akcí, koordinátor Mariana Borges zdůraznit, že domácí péče umožňuje více humanizovaný přístup, stejně jako umožňuje týmů, aby pochopili kontext, v němž pacient žije.

„Předmět přestává být biologický, aby byl životopisný. Tím, že pomáháme rodinám podívat se na podmínky v domácnosti, máme mnohem větší šanci na efektivní, dlouhodobé výsledky než pouhé léčení nemoci.”

Podle koordinátora, s follow-up doma programu umožňuje lepší kvalitu života u smrtelně nemocných pacientů v paliativní léčbě, snižuje poptávku pro nouzové jednotky a zhoršení situace, které vedou k opětovné hospitalizaci.

„Je to velmi důležitý přechodný bod mezi nemocniční a primární zdravotní péčí,“ řekl.

Napsat komentář