Who povoluje nouzové použití Covaxinu

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu 3 prostřednictvím tiskové zprávy oznámila, že udělila schválení pro nouzové použití vakcíně proti covid-19 Covaxin, vyvinuté společností Bharat Biotech. Jedná se o osmý imunizátor proti nemoci, který získal souhlas mnohostranného orgánu, podle poznámky WHO.

Podle testů provedených strategickou poradní skupinou odborníků na imunizaci (Sage) byl Covaxin 78% účinný a měl by být podáván ve dvou dávkách, s odstupem čtyř týdnů. Na immunizer je doporučená pro lidi 18 let věku nebo starší – s výjimkou těhotných žen – a nízko-a středněpříjmových zemích, protože jednodušší podmínky skladování.

„Nouzové použití seznam rozšiřuje dostupnost očkovacích látek, které jsou nejúčinnější lékařské nástroje, které máme k ukončení pandemie,“ Mariângela simon je, KDO asistent ředitele pro přístup k lékům a Zdravotní Produkty, řekl v prohlášení. „Ale musíme udržet tlak, aby vyhovovaly potřebám všech obyvatel, přičemž prioritou rizikové skupiny, které jsou stále čeká na první dávku, než začneme vyhlásit vítězství“ proti covid-19, on dokončil.

Napsat komentář