Guvernér Evers, DHS oznamuje, že Wisconsin je připraven přejít na 988 Suicide & Crisis Lifeline

Guvernér Tony Evers a Wisconsinské Ministerstvo zdravotnictví (DHS) dnes oznámili, že stát je připraven na 16.července 2022, přechod na záchranný kruh 988 sebevražd a krizí. Nový volací kód 988 umožní lidem všech věkových skupin, kteří zažívají krizi-ať už jde o myšlenky na sebevraždu, obavy o duševní zdraví nebo problém s užíváním návykových látek nebo jakýkoli jiný druh emočního utrpení-získat pomoc pro sebe nebo milovaného člověka tím, že je spojí s vyškoleným krizovým poradcem. 988 Suicide & Crisis Lifeline je bezplatná a důvěrná služba, která je k dispozici 24/7 a kdokoli má přístup k Lifeline voláním 988 (k dispozici více jazyků), zasláním zprávy na 988 (pouze v angličtině) nebo pomocí funkce chatu na 988lifeline.org (pouze v angličtině).
„Mluvit o duševním a behaviorálním zdraví je důležitou součástí snižování stigmatu a zajištění toho, aby lidé věděli, že mohou získat podporu, kterou potřebují, když ji potřebují. V našem státě nikdo nenese své starosti sám a pro Wisconsinity je důležité vědět, že pomoc a naděje jsou jen na telefonát, “ řekl guvernér Evers. „Celonárodní přechod na 988, snadno zapamatovatelné 3místné číslo, poskytne větší přístup k poradenským službám v našem státě a zemi a nepochybně zachrání životy.”

Jednotlivci, kteří volají 988, dosáhnou stávajícího Národního záchranného lana pro prevenci sebevražd, které se přejmenuje na 988 Suicide & Crisis Lifeline. Zatímco 988 poskytne snadno zapamatovatelné číslo, 10místné Národní záchranné lano pro prevenci sebevražd (1-800-273-8255) zůstane v platnosti i při přechodu. Jednotlivci ve Wisconsinu, kteří kontaktují 988, budou přesměrováni na Wisconsin Lifeline, jediné národní call centrum pro prevenci sebevražd ve Wisconsinu. Wisconsin Lifeline je financován DHS a provozován rodinnými službami severovýchodního Wisconsinu. Pro více informací, včetně seznamu často kladených otázek, navštivte web DHS zde. Pokud jste vy nebo někdo, koho znáte, v bezprostředním nebezpečí, zavolejte prosím 911.

„Osoba, která zažívá behaviorální zdravotní krizi, se nemusí řídit sama,“ řekla Sekretářka DHS Karen Timberlake. „Stačí zavolat, text nebo chat 988. 988 Suicide & Crisis Lifeline je tady a je připraven pomoci všem obyvatelům Wisconsinu zvládnout stresové situace.”

Kongres určil kód 988-volání v roce 2020. Brzy poté, Wisconsinské záchranné lano se otevřelo, aby přijalo Wisconsinské kontakty z Národního záchranného lana pro prevenci sebevražd. Současně DHS svolala koalici, aby vypracovala implementační plán Wisconsinu 988. Tato koalice zahrnuje zástupce krajských a obecních agentur zaměřených na behaviorální zdraví,vymáhání práva, poskytovatelé pohotovostních služeb, poskytovatelé behaviorálních zdravotních služeb, a lidé, kteří zažili krizové situace v oblasti chování. Tato skupina se i nadále pravidelně schází, aby poskytla pokyny k integraci záchranného lana 988 Suicide & Crisis do systému zdravotní péče ve Wisconsinu.

988 Suicide & Crisis Lifeline je síť více než 200 podpůrných center po celé zemi. Kontakty, na které neodpověděli státní partneři, se převracejí do národního záložního systému. Wisconsinské záchranné lano pomohlo zajistit, aby na co nejvíce kontaktů odpověděli poradci se sídlem ve Wisconsinu, kteří nejlépe rozumějí místním komunitám, kultury, a zdroje.

V 2021, přibližně 29,000 volání z Wisconsinu byly zodpovězeny Národní prevence sebevražd záchranné lano.

988 Suicide & Crisis Lifeline je součástí větší transformace wisconsinského systému pro behaviorální zdravotní krizovou péči zaměřenou na zajištění toho, aby každý, kdo potřebuje pomoc, měl s kým mluvit a kam jít. Kromě záchranného lana 988 Suicide & Crisis investovala DHS do vytvoření celostátní warmline. Tato telefonní služba warmline se vyvíjí a nabídne péči a vzájemnou podporu od jednotlivců, kteří sami zažili krizi zdraví v chování. Dodatečně, je zde nové zaměření na poskytování mobilní behaviorální zdravotní krizové reakce, služba, která poskytuje péči, kdy a kde ji člověk potřebuje ve své komunitě, ať už doma, práce, škola, nebo jiné místo. V neposlední řadě se také vyvíjejí regionální zařízení pro stabilizaci krizí. Zařízení pro stabilizaci krizí nabídnou alternativu k hospitalizaci pro dospělé, kteří potřebují bezpečnost a zabezpečení péče založené na zařízeních, ale ne intenzivní lůžkové služby. Wisconsin již má dvě zařízení pro stabilizaci krize mládeže, která nabízejí podobné služby, a další dvě jsou ve vývoji. Gov. Evers a DHS také spolupracují s partnery na vypracování návrhu další investice ve výši 10 milionů dolarů na podporu grantů regionálního systému reakce na krize na zmírnění napětí na infrastruktuře systému krizových služeb státu.

Napsat komentář