Frias zakazuje projektům, které požádaly o Rouanetský zákon, vyžadovat očkovací pas

Speciální Ministra Kultury, Mario Frias, zakázáno toto pondělí, 8, kolekce vakcíny u projektů, které vyžadují Rouanet zákona, motivace ke kultuře, ve městech nebo státech, aniž zdraví pas. To tedy znamená, že organizátoři akce nebudou moci přijmout protokol ptát, na jejich vlastní, pro důkaz, že očkování účastníci. V případech, kdy místní vláda vyžaduje vakcíny, Ministerstvo kultury zjistí, že virtuální prezentace, show, show, film, show, nebo jiné události podporován federální zákon se podává současně.

Pravidla byla zveřejněna v pondělí, 8, v Úředním věstníku Unie. V posledních letech, Prezident Jair Bolsonaro a členů vlády zaútočili na pas starosti covid-19 vakcíny, opatření přijata v několika zemích a doporučeno odborníky pro snížení rizika přenosu viru.

„Je zakázáno zastáncem požadavku na zdravotní pas pro provádění nebo účast kulturní akce se bude konat, pod trestem selhání kulturní projekt a v pořádku“, říká text podepsaný Frias. A to následovně: „Pokud existuje vyhláška, obecní nebo státní zákon, který vyžaduje cestovní pas, podpůrce bude muset přizpůsobit jeho projekt virtuální model, není schopen zavést diskriminaci mezi očkovaných a neočkovaných u projektů financovaných z Národního Programu na podporu kultury (Pronac).

V září Frias dokonce na sociálních sítích označil pas vakcíny za „ohavný“. „Žádný starosta se rozhodne, co orgány spojené se mnou bude nebo nebude dělat. Nepřijmu být součástí autoritářského sanitaristického divadla. V souvislosti s kulturou nepřijmeme ohavný očkovací pas, “ napsal tehdy ministr.

Vyhláška také ukazuje, že kulturní projekty, které dokazují, přijetí protokolů bezpečnostních opatření, aby se zabránilo covid-19, „jako je měření teploty, zkoušení covid a používání hygienických materiálů, bude mít přednost při analýze homologace přípustnosti“.

Napsat komentář