92% nových případů covid-19 v Aparecida de Goiânia je varianty Delta

Vzorky odebrané od pacientů s covid-19 v Aparecida de Goiânia ukázaly, že 92,3% je varianty Delta. Zbývajících 7, 4% je varianta gama, objevená v Manausu.

Protože je odolnější než ostatní varianty, Delta převládala v případech v celé metropolitní oblasti Goiânia. Až do dosažení závěru údajů analyzovala Aparecida de Goiânia do 21. října 2 058 vzorků.

Nákaza variantou se stala rychle v obci, která 6.srpna evidovala šest případů a na začátku října už byla součástí více než 90% případů. Varianta však ve městě nezpůsobila tolik škod jako v Evropě a Spojených státech. Podle odborníků se u pacientů, kteří byli kontaminováni gama, mohly vyvinout protilátky, které je chránily.

Érika Lopes, ředitelka hodnocení zdravotní politiky na Městském zdravotním oddělení, říká, že očkování snížilo závažnost případů.

„V posledních dvou měsících jsme již pozorovali růst linie Delta a před několika týdny se etabloval jako převládající. Zatím se zdá, že jeho prevalence neovlivnila počet hospitalizací. Ale víme, že mnoho z toho je v důsledku očkování, a budeme i nadále pečlivě sledovat situaci, vždy pozorný na jakékoliv změny v pandemické scénáře“, on hodnotí.

Imunizace

Podle obecního zdravotního oddělení užilo 82% populace starší 12 let alespoň první dávku a něco přes 50% je již zcela imunizováno.

Napsat komentář